• Architekturaikona splňujeme
  • Projekceikona splňujeme
  • Stavbaikona splňujeme
  • Servisikona splňujeme

BAHAL SYSTEM

Naše společnost realizuje pasivní či nízkoenergetické domy BAHAL pouze vlastním „celosvětově" patentovaným stavebním - BAHAL SYSTEM. Tento stavební systém má již 80 let dlouhou historii v USA, v Evropě se prosazuje v řadě zemích v posledních 20 letech (Španělsko, Francie, Británie, Estonsko, RUSKO, ČR, Maďarsko další.) Historicky první stavba na principu lehkého ocelového skeletu v Československu byla vila na Praze 6 (Na bábě) z roku 1947.

Co je BAHAL SYSTEM?

BAHAL SYSTEM, resp. domy realizované tímto stavebním systémem se řadí mezi montované, sendvičové stavby.

BAHAL SYSTEM je v souladu se stavebními normami EU. Kromě toho ale především splňuje náročná očekávání evropského zákazníka. Vlastnosti systému nám umožňují nabídnout klientům možnost bydlet rychle, levně, komfortně, zdravě, ekologicky a to v elegantním rodinném domě s extrémně nízkou spotřebou energií.

Mimořádné vlastnosti našich domů získávají naše domy díky použití pouze vysoce kvalitních materiálů od renomovaných firem. Tyto firmy poskytují našim klientům systémové garance.

Extrémní odolnost vůči vnějším vlivům. Nosnou konstrukci tvoří lehký ocelový skelet, který oproti všem ostatním stavebním systémům zajišťuje trvalou statickou funkci bez nežádoucích změn a pohybů stavby. Životnost domů BAHAL překračuje 120 let.

Dosahujeme vynikajících tepelně-izolačních vlastností a to díky promyšlenému zateplení obálky budovy, vyřešení veškerých potenciálních tepelných mostů a stavebních detailů, zamezením úniků vnitřního vzduchu a systému řízeného větrání se zpětným získáváním tepla.

Překračujeme požadavky kladené na požární odolnost a to významným způsobem. Disponujeme příslušnými certifikáty protipožárnách zkoušek, ve kterých BAHAL SYSTEM prokázal, že svými vlastnostmi převyšuje požadavky kladené na požární odolnost stavebních konstrukcí pro bytové domy.

Vynikáme i aktustickými vlastnostmi, což velice přesvědčivě prokazují akustické zkoušky systému. Díky sofistikovaně kladené izolaci a minimálnímu přenosu zvuku samotnou nosnou konstrukcí se může BAHAL SYSTEM jako jeden z mála stavebních systémů na našem trhu pochlubit kročejovou neprozvučností 66 dB.

Nejsme lhostejní k ekologii a lidskému zdraví o čemž svědčí materiálová skladba celého systému BAHAL SYSTEM, která je přísně ekologicky zaměřená a dbá na zdraví obyvatelů domů BAHAL. Příkladem je využití materiálů bez formaldehydu. Důležitou vlastností je tzv. DIFÚZNĚ OTEVŘENÁ KONSTRUKCE. Klíčovým materiálem kromě ostatních tzv. difúzně otevřených systému je membrána (PROCLIMA), která zajišťuje stěně jako vysoce kvalitní sportovní oblečení transport vlhkosti při zajištění vzduchotěsnosti.

BAHAL lze stavět v nízkoenergetické i pasivní variantě a jako takové vždy dosahují reálné roční spotřeby energií do 50kWh na m2 obytné plochy u nízkoenergetické varianty, respektive plní pasivní standard dle kritérií TNI 730329 u pasivní varianty. O konečné spotřebě energií jakékoli stavby nerozhoduje teoretická potřeba tepla vypočtená z tepelných ztrát jeho jednotlivých částí - materiálů. To co rozhoduje, je spojení jednotlivých částí, vyřešení veškerých stavebních detailů a kvalitní provedení prací, což je přesně jedna ze silných stránek BAHAL SYSTEM.

Vysoká rychlost stavby domu BAHAL není nikdy na úkor kvality. Rychlost je umožněna díky propracovaností stavebního systému, stavebních postupů, stavební přípravy, koordinace a logistiky. Základní stavba kteréhokoliv z domů BAHAL je hotová za 20 pracovní dní od dokončení základní desky. S ohledem na počasí zpravidla 6-8 týdnů.

Poradíme Vám

  • Pozemeks výběrem pozemku pro pasivní dům
  • Pozemekjaký dům si vybrat pro Vás a Vaši rodinu
  • Pozemekjak uspoříte 2.5 mil. Kč za 20 let
  • Pozemekjak získáte státní dotace až 550.000 Kč
Chci poradit

Pozor! Vyvarujte se hned od začátku chybných rozhodnutí, která vás mohou přijít velmi draho. Zaregistrujte se a náš poradce Vás bude kontaktovat. Základní informace obdržíte obratem do vašeho e-mailu.

On-line konfigurátor pasivních a nízkoenergetických domů BAHAL

Konfigurátor domu! Navrhněte si pasivní dům podle svých představ. Nezabere to víc jak 10 minut.

Pokračovat