zpět

10.část - Co na to přední politici? A pomohl nám Andrej Babiš?

V průběhu celé kauzy jsme se snažili upozornit odpovědné státní úřady a úředníky na kauzu a námi získané důkazy. Tak jsme kontaktovali mimo jiných vedení ČOI, Prezidenty Hospodářské a Agrární komory ČR, ministra průmyslu a obchodu a jeho náměstky, ministra financí, vedení obou komor Parlamentu ČR, NKÚ, úřad Ombudsmanky a mnoho dalších.

Také by vám přišlo normální, že když někam pošlete oficiální dopis, že by vám měl daný úředník zaslat oficiální reakci? Říkáte si, mají to jako zákonnou povinnost…a ejhle. Skoro nikdo nekomunikuje. Vyjma několika formálních reakcí, typu – „…registrujeme a budeme se tím zabývat…“. A výsledek? Po mnoha měsících „nula“.

Pomohl nám Andrej Babiš?

Jediné, co všechny v neformálních diskusích zajímalo, bylo: „…a proč za vámi stojí A. Babiš?“. K našemu překvapení jsme říkali: „…a on za námi stojí?“

Andrej Babiš byl totiž jediný vrcholný státní představitel, který si nejen přečetl naší korespondenci osobně, ale ještě nás pozval na osobní schůzku. Schůzka na MF byla na jaře 2015od 7:30, chodí i na šestou hodinu říkala jeho asistentka. Asi je workoholik, říkali jsme si. Pan ministr nás vyslechl a poskytl nám několik rad. Ujistil nás také, že pokud existuje něco, co spadá do jeho pravomocí, pokusí se pomoci, aby se kauza řešila a vyřešila.

Oficiálně nám od pana ministra Babiše přišlo několik dopisů (viz níže ke stažení), že zadal v naší kauze několika ministrům, aby se celou kauzou zabývali.

Kde je zakopaný pes?

Primárně námi detekované problémy (na Státní zkušebně TZUS, ČOI a Rozhodčím soudu) spadají shodou okolností pod pana ministra Mládka (ministerstvo průmyslu a obchodu). Ten s námi nikdy osobně nekomunikoval. Předal vždy veškerou korespondenci svému náměstkovi panu Mgr. Novotnému. Ten si s námi sice jednou schůzku domluvil, kam jsme my dorazili v předstihu, ale pan náměstek už ne. Asi má více práce než pan ministr Babiš.

Od pana Mgr. Novotného jsme dostali řadu dopisů. Pokud bychom měli shrnout, šlo o stanoviska typu: ČOI všemu rozumí, tak to vyšetřila dobře. Později se stanoviska změnila na: „…my (jako MPO) vlastně za nic nemůžeme, nemáme vlastně žádné kompetence, atp.“ Po předání důkazů od policie MPO mlčí…

Že by vyčkávací taktika vše vyřešila? Ano. Poškozené subjekty zatím skončí, vyhlásí insolvenci. A co jejich poškození akcionáři, investoři, zaměstnanci a hlavně klienti? Nikoho nezajímají. Oni přeci své platy mají a volby jsou daleko…

Opět drby z pražských kaváren: „…pane inženýre, vy jste naivní. Dejte už pokoj a dělejte něco jiného…“ Opáčil jsem: „…a co chudáci naši klienti, domy se jim rozpadnou a co ti, co mají rozestavěné domy, co s nimi bude?“  Reakce: „…koho zajímají vaši klienti…“.

 

Fakta ke stažení:

15. Dopis z MF ze dne 26.3.2015

16. Dopis z MF ze dne 19.5.2015

 

<< zpět na začátek <<

 

Přehled článků KAUZY KNAUF:

  1. Proč jsme se rozhodli kauzu medializovat?
  2. KNAUF: Nehorázné pomluvy!
  3. Fakta: ošizené omítky, které způsobí rychlé destrukce!
  4. Jak to celé začalo a skončí? Kdo pomůže našim klientům?
  5. KNAUF – „smrdí ryba od hlavy“?
  6. Videa: vyjádření soudních znalců
  7. K čemu došla Policie ČR? Došlo ke korupci?
  8. K čemu došla ČOI? Došlo ke korupci?
  9. Jak funguje rozhodčí soud v Praze?
  10. Co na to přední politici? A pomohl nám Andrej Babiš?