zpět

2. část - KNAUF: Nehorázné pomluvy!

Cože zakrýváme?!

Kauzou údajně zakrýváme skutečnost, že jsme nedodrželi technologickou kázeň.  Fasády KNAUF máme nainstalovány na 43 rodinných domech. Na všech se projevily v letech 2012-2014 shodné závady. Všechny fasády byly prováděny asi třiceti KNAUFem certifikovanými fasádními firmami.  Některé certifikace byly prováděny za dohledu zaměstnanců KNAUF a probíhaly přímo na našich stavbách!

I na opravených fasádách dle pokynů společnosti KNAUFa při dodržení technologických podmínek došlo k opětovným destrukcím. Na drtivou většinu fasád nám zaměstnanci KNAUFu vydali reklamační protokoly, že nenalezli žádnou možnou příčinu reklamovaných závad (viz protokol ke stažení).

Se společností KNAUF máme podepsanou smlouvu o desetileté garanci celého fasádního systému na naše domy (viz smlouva ke stažení).

Ani agent 007 by nezvládl to co my…

To, že jsme podstrčili zkušebnám a Policii jiné vzorky, je nehorázná drzost a manipulace s fakty! Naše společnost nedisponuje, na rozdíl od společnosti KNAUF, balicí a výrobní linkou. Akreditované zkušebny vč. kriminalistického ústavu zkoumaly originálně zabalené kbelíky, nebo si vzorky odebíraly přímo samy z našich domů – viz znalecké posudky PČR.

„Česká omítka“ v kbelíku od „rakouské omítky“

Dále KNAUF v tiskovém prohlášení uvádí, že každý zákazník si může ověřit údaje o výrobku a jeho vlastnostech. KNAUF dodával obaly – kbelíky, na kterých je čárový kód s odkazem na výrobu v Rakousku a EAN na omítku určenou pro trh v SRN (CONNI S). Ve skutečnosti KNAUF k tomuto balení dává jiný technický list a oficiálně tvrdí, že v kbelíku je jiná omítka, s jinými vlastnostmi, než uvádí právě EAN na obalu výrobku.

V ČR obdržíte k výrobku s EAN 9002943072275 technický list na Silikonharzputz 1mm. V Německu obdržíte k výrobku se stejným EAN  9002943072275 technický list na CONNI. Přitom prefix 400 u čárového kódu je mezinárodním kódem GS1 pro Německo a označuje zemi původu.

ČOI: KNAUF má vše v pořádku

Dále KNAUF v tiskovém prohlášení tvrdí: máme nezávislé stanovisko od ČOI. Naopak my i Policie ČR (znalec oslovený Policií ČR) se domníváme, že šetření bylo provedeno špatně, či dokonce že bylo zmanipulováno. Více zde.

Zaměstnanci KNAUF: Fasádní omítky jen pro vnitřní

„To si myslí, že Češi jsou úplní debilové“, řekla nám jedna naše klientka? Omlouváme se, ale dalším argumentem společnosti KNAUF je, že BAHAL odebral 1% omítek. Ano, ale kolik procent těch fasádních? Drtivá většina omítek je společností KNAUF vyráběna a dodávaná pro VNITŘNÍ POUŽITÍ.

Nejskandálnějším zjištěním je to, že i řadoví zaměstnanci společnosti KNAUF vědí, že fasády s omítkami KNAUF nefungují a přiznávají to v e-mailové komunikaci. Dokonce tvrdí, že všechny jejich fasády s červeným či hnědým pigmentem lze použít pouze pro interiér?! Proč nám je tedy dodali pro fasády, tedy exteriér? Výmluvy…

Fakta ke stažení:

2. Reklamační protokol z konkrétního domu – pracovníci KNAUFu: příčina závad neznáma

3. Smlouva s garancí 10 let na fasádu KNAUF

4. Znalecký posudek PČR výřez z fasády – odběr prováděli zaměstnanci Kriminalistického ústavu!

5. Znalecký posudek PČR rozbor hmoty z kbelíku – originálně zabalené balení!

6. E-mailová komunikace – fasádní omítky jen pro vnitřní použití!

 

>> pokračovat ve čtení >>

 

Přehled článků KAUZY KNAUF:

  1. Proč jsme se rozhodli kauzu medializovat?
  2. KNAUF: Nehorázné pomluvy!
  3. Fakta: ošizené omítky, které způsobí rychlé destrukce!
  4. Jak to celé začalo a skončí? Kdo pomůže našim klientům?
  5. KNAUF – „smrdí ryba od hlavy“?
  6. Videa: vyjádření soudních znalců
  7. K čemu došla Policie ČR? Došlo ke korupci?
  8. K čemu došla ČOI? Došlo ke korupci?
  9. Jak funguje rozhodčí soud v Praze?
  10. Co na to přední politici? A pomohl nám Andrej Babiš?