zpět

Dětem vstup zakázán?

Přemýšlejte, není zdraví vašich dětí na prvním místě?

Při výběru domu zohledňují rodiny různá kritéria. Zdravotní hledisko bývá většinou velmi podceňováno. Co je opravdu důležité při výběru Vašeho domova? Velikost domu a jeho architektura? Nebo to, že žijete se svými dětmi ve zdravém prostředí? V domě, který svými materiály a způsobem provedení neohrožuje zdraví celé Vaší rodiny. Že se spolehnete na české normy, slušnost výrobců a dohledové orgány v ČR? To spotřebitelé, kteří konzumovali výrobky s technickou solí nebo lihovinu s metanolem, také.

Nechceme Vás strašit, ale zvažte, co je opravdu důležité. Vynechejme ty nejhorší scénáře a pokusme se zamyslet nad prostředím, kde bude Vaše rodina žít. V čem budou Vaše děti spát, hrát si, koupat se, odpočívat nebo se s Vámi mazlit. Co tedy potřebujete a čemu se musíte vyhnout?

Potřebujete zdravě dýchat – O2 ne CO2

Jak dlouho vydržíte bez dechu? Nejprve si řekněme, že pro náš mozek je kyslík zcela nezbytný. Vydýchaný vzduch plný CO2 zapříčiňuje únavu a rozhodně nevede ke zdravému rozvoji mozku Vašeho dítěte. Že větráte? I když venku mrzne, jako když praští? Nebo spíše šetříte či jen prostě nemáte rádi ledový vzduch? Představte si, že k udržení hygienické normy CO2, resp. kyslíku, byste měli větrat každou hodinu, a to tak, že na 8 minut naplno dokořán otevřete okno. Opravdu to tak děláte?

Vyhněte se plísním – Savo příčinu neodstraní

Řekněme si, co dalšího Vám nedostatečné větrání přinese. Určitě to znáte. Plíseň. Vlhko způsobené nedostatečným větráním povede k rozvoji plísně, která je pro zdraví Vašich dětí extrémně nebezpečná. Plísně způsobují alergie, astma a jsou karcinogenní. Savo neodstraňuje příčinu, a proto se plísně vracejí.

Chemikálie – přece se nenecháte otrávit

Dnes většina domácího vybavení, interiérového zařízení, spotřebičů i čisticích přípravků může obsahovat a také obsahuje chemikálie, byť v normovaném množství. Chemikálie se mohou uvolňovat do ovzduší a při nedostatečném větrání zamořit i Váš domov. Opět ony normy, které předpokládají, že budete normově větrat. Ftaláty, formaldehydy nebo benzeny – jejich velké množství pak ohrožuje Vaše zdraví a životy Vašich dětí.

Bez větrání můžete mít domov plný různých chemických sloučenin, které budou dýchat Vaše děti. Někde je můžete i cítit. Nepřebíjejte je osvěžovači, ty mohou přinášet jen další jedy.

Kam to vše vede?

Představte si shodu nepříjemných okolností, kdy nevětráte, místo zdravého vzduchu dýchají Vaše děti spotřebovaný vzduch s vysokým obsahem CO2, a díky nedostatečnému větrání se zvyšuje relativní vlhkost vzduchu a kolonie plísní se mohou úspěšně množit. Navíc si přimyslete, že někdo v daleké Asii při výrobě interiérového vybavení, si hlavu s normami, chemikáliemi a tím, zda jsou nebo nejsou jedovaté, příliš nelámal.

Divíte se ještě, proč má dnes tolik dětí alergie a astma?

Jak těmto problémům předcházet – větrejte chytře a komfortně

Snahou našich technologů a projektantů bylo použití materiálů s prokazatelným původem a bez chemikálií. Všechny technologie používané v domech BAHAL mají centrální větrací jednotku – „plíce“. K této jednotce jsou připojeny odhlučněné vzduchovody, které přivádějí čerstvý, filtrovaný vzduch, který je zbaven téměř veškerého prachu, pylů a dalších mechanicky odfiltrovaných nečistot. Z místností, jako je WC, koupelna, šatna, kuchyně či technická místnost je naopak „použitý“ vzduch odváděn z domu.

Centrální větrací jednotka navíc obsahuje systém, který využívá principu tzv. rekuperace tepla. Teplý vzduch, který je odváděn z domu odevzdává své teplo vzduchu, který do domu přivádíme. Při klasickém větrání okny však dochází spíše k ochlazování vzduchu, než k jeho výměně. Víte, co je na tomto celém ještě příjemné? Netáhne na Vás otevřenými okny a mimo jiné nepromrznou Vaše květiny.

Přidejte se k rodinám, které myslí na zdraví svých dětí. Milujete je, a proto jim vědomě neubližujte.